אודות

פלדנקרייז ואני...

נעים מאוד להכיר, פנינה מילמן, אמא של יונתן, מיכל ומאיה. סבתא של מיכאל, שי, אליה, קשת ואוריה. 
אני מזכירה אותם ראשונים משום שהם חלק בלתי נפרד מהזהות שלי, מי שאני. הם אהבת חיי.

התנועה היא חלק בלתי נפרד מחיי. בצעירותי הייתי ספורטאית מצטיינת וכהמשך טבעי לכך למדתי הוראת החינוך הגופני במכון וינגייט. למרות זאת מעולם לא חשבתי על הקשר שבין גוף ונפש… גוף ומודעות, עד אשר פגשתי את שיטת פלדנקרייז. זו הייתה תפנית מחוללת שינוי בחיי. לראשונה, התחלתי באמת להקשיב לעצמי, להתנסות באינסוף וריאציות ואפשרויות תנועתיות שהביאו לגילויים חדשים על הטבע שלי, היכולות והמגבלות. והמדהים הוא שחזרתי להרגיש כמו ילדה קטנה שהתנועות בשבילה הן משחק, גילוי, חקירה, התנסות ואין שם שום מורה שיאמר לה איך לנוע… כך גיליתי את הלמידה הטבעית והתנועה הטבעית בלימודי השיטה.

מאז ועד היום אני לא מפסיקה ללמוד, לחקור וללמד את השיטה ונראה שזו דרכי עד שאצא מהעולם.

הודות לדרך חיים זו אני מרגישה הרבה יותר גמישה גופנית, רגשית ומחשבתית מאי פעם … ממש אנטי אייג'ינג אמיתי. הגוף שלי בתנועה ידידותית ששומרת ומתחזקת אותו, המודעות שלי בהתרחבות תמידית, והמוח שלי לא מפסיק ללמוד ולייצר פתרונות.

במסע החיים אני מחברת תמיד בין הגוף והנפש –
מתרגלת יוגה וצ'י קונג, מיינדפולנס, רוקדת ריקודי בטן, מרבה לשהות בטבע המרפא, עורכת מסעות  מאתגרים בני שבועות לבדי, מקבלת השראה לחיי ולעבודתי מכל דרך וגישה.

כן, לפעמים גם אני תופסת כאב גב קטן… זוהי בשבילי תזכורת שעלי לחזור לאיזון המבורך באמצעות כלי השיטה. לשהות, לנשום, להתגלגל, להתארך ולצאת בכבוד מהפלונטר של החיים.

דרכי המקצועית

הוכשרתי כמורה ומטפלת מוסמכת על ידי האגודה הבינלאומית לשיטת פלדנקרייז. לאורך שלושים השנים האחרונות אני עוסקת בטיפול והדרכה בכל הנוגע ליציבה, תנועה, נשימה. מתמחה בשיקום רצפת אגן ומטפלת באמצעות מגע מרפא.

במהלך שנות עבודתי רכשתי ניסיון רב בטיפול בבעיות של כאבים כרוניים
(כמו: כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ברכיים, מפרקי ירכיים…), הגבלות שונות בתנועה, שיקום לאחר פציעות ומחלות עד להחזרת הגוף לתפקוד תקין.

חלק משמעותי בעבודתי מתייחס לתחזוקה שוטפת של הגוף והנפש הבריאים, וכולל: מענה לצרכים בשלבים השונים של מעגל החיים, יציבה נכונה, נשימה נכונה, תנועה הרמונית, שינוי הרגלים תנועתיים, חיזוק והגמשה של הגוף והנפש. בעבודתי אני מלמדת כיצד להרחיב את מגוון התנועות האפשריות, ומעניקה לתלמידיי כלים לעושר תנועתי ולגמישות רגשית ותודעתית.

ביוגרפיה מקצועית

  • לימודי שיטת פלדנקרייז בסמינר הקיבוצים.
  • קורס למורים בשיטת פלדנקרייז אצל המאסטרית הידועה רות אלון- אחת מהתלמידים הבודדים שלמדו ישירות ממייסד השיטה, ד"ר משה פלדנקרייז.
  • השתלמויות עם מורים בכירים: יוחנן ריברנט, חווה שלהב, בייזיל גלזר.         
  • לימודי חיזוק ושיקום רצפת אגן אצל שמואלה בר- סיני.
  • הוראה וטיפול בשיטת פלדנקרייז במכללה האקדמית גליל מערבי, במסגרת שירותי הרפואה המשלימה של שירותי בריאות "כללית" ועוד.
  • לימודי חינוך גופני במכון וינגייט.
  • הוראת התעמלות ותנועה במסגרות חינוכיות פרטיות וציבוריות.

 

  • כיום, מטפלת ומלמדת שיטת פלדנקרייז בקליניקה הפרטית שלי,
    בכפר ורדים. משלבת מגע מרפא בעבודתי כחלק מהתפיסה הטיפולית שלי.

על הסטודיו

בואו לחוות תנועה, צמיחה ושלווה באווירה חמה ואינטימית, 
בסטודיו שהינו מרחב שקט ורגוע ושוכן בלב כפר ורדים בסביבה ירוקה.

על שיטת פלדנקרייז

מטרתה של שיטת פלדנקרייז: היכולת ללמד את הגוף לנוע כפי שהוא נועד לנוע – בחופשיות, ללא כאבים, בגמישות ובהנאה – בכל גיל ובכל שלב בחיים. 

התקשרו עוד היום או השאירו הודעה ואחזור בשמחה

הגוף יכיר לכם תודה והנפש שלכם בעקבותיה!